Rámování

Provádíme vazbu diplomových, bakalářských, disertačních a jiných prací včetně tisku.

Podmínky a ceny zde..

Výroba rámů, paspart a jiných produktů z různých materiálů. Prodej reprodukcí včetně zarámování.

Mezi naše hlavní činnosti patří:

  • výroba dřevěných a hliníkových rámů
  • rámování obrazů
  • zrcadel, reprodukcí, grafik, fotografií, puzzlí, papyrusů, plakátů, výšivek, paličkovaných krajek apod.
  • přerámování starých obrazů, případně zrestaurování rámů
  • výroba paspart
  • olepky knihařským plátnem
  • prodej reprodukcí dle výběru z katalogu.

Všechny námi používané dřevěné lišty jsou vysoké kvality s různou povrchovou úpravou (mat, lesk, pastel, imitace červotoče).

Část naší kolekce tvoří dovozové lišty, převážně Itálie a Španělsko. Tyto lišty jsou vyráběny především z ramínu, nebo levnějšího ajůzu. V obou případech se jedná o tropické dřeviny např. z Kamerunu. Tyto dřeviny, které jsou bez suků a jiných vad, jsou velmi lehké a pružné, čímž umožňují velmi kvalitní opracování a rovněž následné zpracování finálního výrobku.

V poslední době jsou velmi moderní přírodní lišty, především v teplé barvě ořechu se strukturou tzv. červotoče. Stále větší oblibu si pak získávají i lišty pestrobarevné, především v pastelových barvách. Dále si u nás můžete vybrat z řady zajímavých profilů ze sortimentu tuzemských lišt, které jsou naopak téměř nedostižné v mohutných zdobných, většinou zlacených profilech, při velmi příznivé ceně.

Kolekci našich paspart tvoří pasparty papírové i plátěné v barevné škále zhruba 80ti odstínů, které jsme pečlivě vybrali podle naší zkušenosti. Paspartu pak můžeme doplnit o vnitřní lemovací lištu, ať již plastovou nebo dřevěnou, která dodá Vašemu obrazu patřičnou hloubku. Paspartovací kartóny zpracováváme na kvalitních strojích s šikmým řezem, na kterých není problém vyrobit ovál případně jiný tvar. Dále pak vyrábíme na zakázku euroklipy (nejjednodušší náhražka rámu) a blintrámy, které Vám můžeme dodat samotné nebo potažené plátnem.