O nás

Provádíme vazbu diplomových, bakalářských, disertačních a jiných prací včetně tisku.

Podmínky a ceny zde..

Filozofie naší firmy

Filozofie naší firmy je jednoduchá. Základním měřítkem je především spokojenost našich zákazníků, k čemuž se snažíme napomáhat rychlostí vyřízení zakázky, kvalitou odvedené práce a hlavně díky našim mnohaletým zkušenostem a výtvarnému cítění pomoci s výběrem barvy pasparty a vhodného rámu k danému obrazu.

Reference

  • Stálá spolupráce s Městským úřadem Uherské Hradiště
  • Stálá spolupráce s Klubem kultury Uherské Hradiště
  • Stálá spolupráce se Slováckým muzeem
  • Stálá spolupráce s Okresním soudem
  • Stálá spolupráce s Knihovnou B.B. Buchlovana
  • spolupráce s řadou malířů a výtvarníků hradišťského i veselského regionu
  • a mnoho dalších firem, reklamních agentur, škol, galerií a fotografických ateliérů

Historie knihařské dílny

Roku 1934 zakládá Fanek Jilík knihařskou dílnu v Kunovicích. Fanek Jilík (1914-1994) byl absolventem Mistrovské knihvazačské školy v Uherském Hradišti, kterou po 1. světové válce založil a po řadu let vedl akad. malíř Ruda Kubíček st. Výtvarně talentovaný Fanek Jilík patřil k absolventům, kterým se práce s knihou stala životní náplní.

Z jeho dílny v Kunovicích vycházely knižní vazby zejména pro státní vědecké knihovny a knihovny pražských a brněnských vysokých škol. Prováděl některé restaurátorské práce a speciální zakázky pro muzea a archivy. Vedle toho vznikaly jeho umělecké knižní vazby, které vystavoval na výstavách v Uherském Brodě, Uh. Hradišti, Luhačovicích, Brně, Hradci Králové aj.

Při umělecké práci spolupracoval s některými výtvarnými umělci, zejm. Vladislavem Vaculkou, Janem Hanáčkem či naposledy s Evženem Skulou. Svůj hluboký vztah ke knize dokázal umocnit i jako spisovatel - beletrista. Byl autorem knížek z lidového prostředí (Z Moravěnky, Děcka, Bosá léta, Hesla na vratech, Roky) a dlouhá léta zasedal v redakční radě národopisného časopisu Malovaný kraj.

Roku 1990 byla ukončena činnost knihařské dílny. Roku 2003 navazuje vnučka Petra Jilíková na rodinnou tradici a zakládá knihařskou a rámovací dílnu v Uh. Hradišti s využitím původního knihvazačského nářadí a strojů. Roku 2009 pak zakládá Petra Jilíková spolu s Pavlem Havlíkem rámovací dílnu ve Veselí nad Moravou, a to na Masarykově třídě / vedle nákupního centra Lídl /. V současné době je provozovna ve Veselí nad Moravou nejen dílnou, ale i prodejní galerií s řadou hodnotných uměleckých děl, a to zejména autorů z regionu i ze samotného Veselí nad Moravou.  V roce 2009 došlo ke změně sídla dílny v Uh. Hradišti do nově rekonstruovaného Domu služeb ve Svatováclavské ulici, a po krátké době do nové vlastní  provozovny na Palackého náměstí. 

Petra Jilíková (1972) je absolventkou Středního odborného učiliště polygrafického v Brně , přičemž vedle knihařské vazby rozšířila nabídku o rámování a paspartování obrazů. V současné době knihařská a rámovací dílna patří mezi stálé a zaběhlé firmy našeho regionu s největším výběrem dřevěných lišt a paspartovacích kartónů ve stálé nabídce.